Sudjelovanje na Međunarodnoj konferenciji Ekoškola

Eko škola   |   Marija Blažević  |  01.06.2026.
Sudjelovanje na Međunarodnoj konferenciji Ekoškola

Voditeljica Ekoškole, Anamaria Jurković, sudjelovala je na Međunarodnoj konferenciji Ekoškola u Sloveniji, u gradiću Kostanjevica na Krki, 30. svibnja 2026. godine.

Tema ovogodišnjeg susreta bila je održivi razvoj s naslovom „Kako vrtići i škole stvaraju održive priče".

Na konferenciji su sudjelovale odgojno-obrazovne ustanove iz Slovenije, Hrvatske i drugih država poput Grčke i Švedske, a kategorije su obuhvaćale dječje vrtiće, osnovnu i srednju školu. Broj sudionika, odnosno odgojno-obrazovnih ustanova, bio je oko 200. Voditeljici je na putu i konferenciji podršku pružila učiteljica Mihaela Ripli.

Voditeljica Ekoškole predstavila je Centar s temom „Stvaramo održivo - učimo zajedno", a osvrnula se na održivost u Centru i korisnost školskih vrtova u održivom stvaranju i odgojno-obrazovnom procesu.

Međunarodna konferencija ostavila je dobre dojmove na učiteljice; dobivši uvid u funkcioniranje slovenskih Ekoškola i usporedivši ih s hrvatskim Ekoškolama, konferencijama i odgojno-obrazovnim sustavom moglo se dobiti mnogo novih i zanimljivih ideja za buduće suradnje i ekoaktivnosti.

Naše web stranice koriste kolačiće kako bi Vama omogućili najbolje korisničko iskustvo, za analizu prometa i korištenje društvenih mreža. Za više informacija o korištenju kolačića na ovim stranicama, kliknite ovdje.
Prihvaćam sve kolačiće